вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie konserwowane płoty z drewna szybko się dewastują i mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot należałoby poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od należytego i dokładnego przygotowania materiału na płot, bowiem od tego zależy rezultat końcowy naszych robót. Przed użyciem artykułów do ochrony i ozdoby sztachet z drewna kluczowe jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Kiedy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, powinno się nanieść kolejne preparaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od środka, lecz nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi oraz opieki.

Całkiem inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ten wariant ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji wobec tego służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий